Co warto zobaczyć w Lagos w Portugalii

Ponta da Piedade

To niezwykłe miejsce znajduje się 2,5 km od centrum Lagos. Można tu zobaczyć niesamowite i zapierające dech w piersiach formacje skalne, takie jak: groty, jaskinie, łuki skalne, przesmyki i zatoczki.  Można tu zafundować sobie podróż motorówką.

część wschodnia:

część zachodnia:

 

Praia Dona Ana

Bardzo znana i chwalona w przewodnikach turystycznych plaża. Cieszy się ogromną popularnością, co powoduje, że bywa zatłoczona. Mi osobiście nie przypadła do gustu, ale trzeba tu być i samemu ocenić.

 

Praia do Camilo

Plaża, do której prowadzą długie, drewniane schody, z których można podziwiać wspaniały krajobraz. Podobnie jak Dona Ana bywa zatłoczona, za to tu mi to tak nie przeszkadzało, gdyż nadrabiała swoim pięknem i klimatem.

 

Praia do Pinhão

Mała, kameralna plaża okolona przez zwietrzałe urwiska skalne. Idealna dla ludzi lubiących spokój i piękno. Kusi złotym piaskiem i przejrzystą wodą. Moja ulubiona.

 

Praia dos Estudantes

Inna niż inne plaże, bo poza pięknymi skałami ją otaczającymi możemy zobaczyć mały mostek- odbudowana pozostałość po trzęsieniu ziemii w Lagos. Plaża zajmuje drugie miejsce w moim osobistym rankingu tuż obok Praia do Camilo.

 

Praia da Batata

Leżąca tuż obok centrum plaża “ziemniaka”. Jest otoczona tylko z jednej strony przez skały, przez co jest dobrze widoczna z ulicy. Mimo to, ku mojemu zdziwieniu, wypoczywa na niej sporo ludzi.

 

Praia de Porto de Mós

Znana z białego, długiego, skalistego klifu plaża. Dosyć szeroka, więc dla każdego starczy miejsca. Po lewej stronie plaży można zobaczyć białe półki skalne, na których przyjemnie się wypoczywa.

 

Praia do Canavial

Pięknie prezentująca się z Ponta da Piedade plaża. Otoczona przez piękne, pomarańczowe klify. Bardziej dostępna od strony oceanu.

 

Marina de Lagos

Piękna przystań w Lagos z promenadą, na której rosną wysokie, posadzone w równej odległości od siebie palmy. Można tu zajść do którejś z restauracji, zarezerwować rejs czy po prostu podziwiać różne łodzie i jachty.

 

Promenada w Lagos

Promenada biegnie wzdłuż wejścia do portu w Lagos. Możemy z niej zobaczyć piękną starówkę oraz m.in. Fortaleza do Ponte da Bandeira i Praia da Batata.

 

Starówka w Lagos

W zabytkowym centrum miasta Lagos możemy przejść się ulicami i placami, które mają niepowtarzalny urok. Starówka jest również miejscem, gdzie można podziwiać płytki, np. na budynkach mieszkalnych.

 

Fortaleza do Ponte da Bandeira

XVII-wieczny obiekt niedaleko starówki tuż przy Praia da Batata. Prowadzi do niego most zwodzony. Zbudowany w celach obrony portu. Dzisiaj pełni  funkcję muzeum, które wypełnione jest eksponatami nawiązującymi do odkryć geograficznych.

 

Meia Praia

Jest to najdłuższa plaża w regionie Lagos. Plaża o długości 4 km, poczynając od wschodniej części miasta Lagos aż po zachodnią część rzeki Odiáxere. Im dalej na wschód, tym mniej ludzi i piękniejsze muszelki. Warto przespacerować się do samego końca plaży, gdzie zobaczyć można dwie małe latarnie.

 

Zapraszam do obejrzenia bardziej szczegółowego opisu z podróży:

Nasza podróż poślubna- Lagos, Portugalia cz.1

Dodaj komentarz